გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის მთავარი თემა
|
სპირტები
|
სწავლების საფეხური
|
მე-11-კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
26-მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ალკოჰოლატებში
გარკვევა
რა ზიანის მოტანა
შეუძლია ალკოჰოლს
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
მოსწავლემ უნდა იცოდეს- ზოგი
სპირტი მომწამლავია, იწვევს სიბრმავეს ზოგ შემთხვევაში კი სიკვდილს
|
წინასწარი ცოდნა
|
რადიკალების
ზოგადი ფორმულა,ალკენები
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლის
აქტივობა გაკვეთილის პროცესში
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური
რესურსები
|
I.
სახელმძღვანელო,
II.
სლაიდები
III.
პლაკატი-სპირტის
მოდელით და ზოგადი ფორმულით
.
|
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
გაკვეთილი მიმდინარეობს კითხვა-პასუხის რეჟიმში,სხვადასხვა სპირტის მოდელის
დაკავშირება შესაბამის ქიმიურ ფორმულასთან
|
შეფასების რუბრიკა
კრიტერიუმი
|
დაბალი
4-5
|
საშუალო
6-8
|
მაღალი
9-10
|
პრეზენტაცია
|
თუ მოსწავლე
არ ასრულებს მასწავლებლის მიერ მიცემულ დავალებას, გაკვეთილს კი სწავლობს მხოლოდ
დადებითი ქულის მისაღებად.
|
თუ მოსწავლე
ასრულებს საშინაო დავალებას, გაკვეთილზე ცდილობს იაქტიუროს.
|
თუ მოსწავლე
აქტიურობს, ასრულებს ყოველდღიურ საშინაო დავალებას, მოიპოვებს დამატებით ინფორმაციას
მასალის გარშემო.
|
აქტიურობა
|
თუ ვერ პასუხობს
მასწავლებლის მიერ დასმულ ვერცერთ შეკითხვას
|
თუ მოსწავლე
ინტერესდება ახსნილი მასალით.
|
თუ მოსწავლე
ცდილობს მის მიერ მოძიებული მასალა გააცნოს მასწავლებელს და მოსწავლეებს
|
საშინაო დავალება
|
თუ მოსწავლეს
დავალება არ აქვს ან გადაწერილი აქვს
|
თუ მოსწავლე
ასრულებს დავალებას, მაგრამ აქვს ხარვეზები.
|
თუ მოსწავლე
მუდმივად ასრულებს დავალებას
|
პრეზენტაცია
ძალიან კარგია
ReplyDelete